Před pěti dny byl oficiálně uveden telefon Honor Play, který měl na sebe upoutat pozornost „děsivou revoluční technologií“. Touto vychytávkou je GPU Turbo, nová technologie akcelerace pro grafické čipy.

Technologie GPU Turbo by měla, podle tvrzení společnosti, zvýšit výkon grafiky až o 60% a zároveň i výkon SoC o 30%. U Honorů věří, že jde o převratnou technologii budoucnosti, ale už se ozvali i škarohlídi, kteří nešetří kritikou a říkají, že jde pouze o přehnaný marketingový tah, protože technologie byla testována jen na několika hrách a pro ně byla také optimalizována.

Co se týče dalších parametrů, tak ve zkratce lze říci, že nejedná v rámci designu vyloženě o herní telefon a i výbava Honor Play je poměrně slušná. Displej má úhlopříčku 6,3 palce s Full-screen designem a horním výřezem.

Jako procesor byl použit Kirin 970. Telefon běží na Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2. Zadní foto kombo tvoří snímače 16 MPix a 2 MPix s AI funkcemi, přední kamera je 16 MPix. Baterie má kapacitu 3750 mAh.

Jak již bylo řečeno, Honor Play se začíná prodávat dnes od 10:08 hodin. A teď tedy to hlavní, a to jsou ceny. Telefon ve verzi 4 GB/64 GB pořídíte za 1999 jüanů (312 dolarů) a verzi 6 GB/64 GB za 2399 jüanů (375 dolarů). Vybírat můžete z barevných variant Illusion Black, Aurora Blue, Nebula Violet, Magic Night Black, Flame Cool Edition a několika dalších.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.