Společnost Unihertz ze Šanghaje loni představila mini telefon Jelly. Nyní přichází s dalším „liliputem“, který je však z kategorie odolných telefonů a aspiruje na titul nejmenšího odolňáka na světě. Přístroj dostal název Unihertz Atom a pokud máte zájem, je dostupný na Kickstarteru.

Možná se budete sami sebe ptát, jaký smysl má kupovat si telefon o rozměrech 96 × 45 × 18 mm s displejem, jehož úhlopříčka je pouhých 2,45 palce? V běžném životě byste s takovýmto přístrojem asi moc spokojeni nebyli. Nicméně společnost chce tímto kouskem vyjít vstříc především sportovcům a milovníkům outdoorových zážitků. Atom byl uveden jako doplňkový telefon, který se hodí na běhání, cyklistiku, turistiku a podobné aktivity. Proto má přístroj také certifikaci IP68 a odolnou konstrukci s pogumováním.

Atom je osazen osmi jádrovým procesorem, který doplňují 4 GB RAM a 64 GB interní paměti bez možnosti umístění nějaké SD karty, ale podpora dvou SIM zůstala. Zadní kamera je 16 Mpx a přední disponuje  8 Mpx. Nechybí rádio, sluchátkový jack, Wi-Fi, NFC nebo GPS, akcelerometr, gyroskop a kompas. Vepředu je také čtečka otisků, na boku pak programovatelné tlačítko.

Díky malé velikosti Atomu, je kapacita baterie 2000 mAh. Operačním systémem je překvapivě Android 8.1. Dokoupit si můžete i příslušenství (stojí od 12 do 15 dolarů) v podobě držáku na kolo, klipu za opasek a obalu, který si připevníte na paži. Tento pidi telefon by měl být oficiálně představen letos v říjnu/októbri.