Fanoušci čistého Androidu obecně mají rádi nadstavby v telefonech Motorola a Moto, které se často čistému Androidu velmi blíží. Ale i tak se ve firmě chystají ke vstupu do světa telefonů s Android One a na webu už se objevily i kompletní specifikace tohoto kousku. Konkrétně se pak jedná o model Motorola One Power, tak se mu pojďme podívat na zoubek.

Na první pohled připomíná Motorola One Power skoro až nebezpečně Lenovo Z5 a stejně jako tento model tak nabídne displej s vykousnutý designem po vzoru iPhone X. Plocha tohoto vykousnutí je však výrazně větší a nejde tak jen o nějaký malý decentní kousek. Motorola se prozatím držela klasického vzhledu, ale nakonec i oni kapitulovali. Podobnosti se Z5 nekončí ani při pohledu na hardwarovou výbavu, protože telefonem má také procesor Snapdragon 636, 6,2-palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19:9, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti a samozřejmě Android 8.1 Oreo.

Zadní duální fotoaparát má 12 Mpix + 5 Mpix senzory (se světelností f/1.8 a f/2.0), přední selfie kamerka je pak 8 Mpix se světeleností f/2.2. Kapacita baterie je na podobný přístroj lehce nadprůměrná s 3780 mAh a překonává tak Z5. Zatím není známé přesné datum vydání ani cena, ale Motorola One Power asi nebude příliš drahá, protože konkurence v nižší třídě je neúprosná. Tak se nechejme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.