I když  patří zakřivené displeje mezi oblíbené mobilní designové vychytávky současnosti, tak byste jejich výrobce spočítali na prstech ruky nepříliš úspěšného dřevorubce. Dominantní postavení na trhu má jednoznačně Samsung a je tak na jeho blahovůli komu je pak poskytne a za jakých finančních podmínek. Podle zákulisních informací korejských novinářů z The Bell by se další várka těchto displejů měla také dostat k čínskému gigantu OPPO.

Mělo by se konkrétně jednat o zakřivené OLED displeje s úhlopříčkou 6,4-palce a OPPO by je mělo mít k dispozici už během července nebo srpna. Takže se jen a jen nabízí otázka, zda by firma stihla tyto displeje použít pro chystané OPPO Find X, protože jako vlajkové lodi značky by mu rozhodně slušely a bylo by v jejich zájmu to zvládnout. Možné je také lehké posunutí reálné dostupnosti prodejů Find X a pouhé otevření předprodejů po představovací akci v Paříži. Samozřejmě jde jen o spekulace a možná jsou tyto OLED displeje chystány pro úplně jiný model.

Každopádně nepůjde o levnou záležitost, protože cena jednoho takového OLED displeje přesahuje 100 dolarů a znamená tak další nárůst ceny pro celý telefon. I když OPPO se svojí poměrně extrémní cenovou politikou se určitě vysokých čísel příliš nebojí. A když už jsme u OPPO Find X, tak můžeme zmínit, že telefon včera prošel certifikací TENAA a podle těchto informací by měl mít neznámý procesor s jádry taktovanými na 2.8 GHz, 8 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti a 3645 mAh kapacitu baterie.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.