Čínští výrobci telefonů občas v rámci honby za popularitou docela hodně ustřelí. Co jiného si myslet o poměrně absurdních a nesmyslných plánech společnosti Asus, která chce do některého ze svých příštích přístrojů nacpat 10 GB RAM?

Ano, čtete správně 10 GB RAM paměti, a to v době, kdy top modely telefonů mají 8 GB a i to někteří uživatelé označují jako nadstandard. Ještě před dvěma lety patřily telefony se 4 GB RAM mezi high-endové přístroje.

Dnes mají vlajkové lodě 6 GB nebo 8 GB, a to se zdá být naprosto dostačující. Najdeme dokonce i špičkové modely se 4 GB RAM, ale ty jsou zase vybaveny mnoha funkce, které jsou u takovýchto telefonů očekávány.

Na to, že Asus plánuje pro některý ze svých přístrojů 10 GB operační paměti upozornil známý tipař Roland Quandt. Údajně měl mít takovou paměť herní telefon Asus Rog Phone. Ke vší smůle, nebo spíš naštěstí, se tento šílený nápad nepodařilo realizovat, protože v přístroji prostě a jednoduše nebylo dost místa na vložení potřebných modulů.

Nicméně Asus si s touto myšlenkou stále pohrává. Co naplat, možná se sice dočkáme telefonu s 10 GB RAM, ale pokud by toto bylo na úkor špičkových funkcí a inovací, je pravděpodobné, že v Asusu spláčou nad výdělkem.