Předprodeje nového odolného telefonu od značky Vernee už odstartovaly a Vernee V2 Pro se evidentně pokouší jít mírně proti proudu a klasickému trendu. Jako správný odolný telefon totiž má drtivá většina z nás určitě zafixované opancéřované monstrum cihlovitého charakteru. Tomu se ale V2 Pro urputně brání a nutno dodat, že úspěšně, ostatně tipnuli byste tento telefon podle vzhledu na odolný ?

Ale je tomu opravdu tak a k tomuto účelu je i náležitě vybaven, samozřejmě nemůže chybět nezbytná certifikace IP68, zaručující klidný až půlhodinový pobyt pod vodou v hloubce 1.5m nebo odolnost proti prachu. Telefon také vydrží slušnou dávku hrubšího zacházení díky odolné konstrukci s magnaliovým rámem a zesíleným TPU rohům. Navíc vydrží a funguje i v extrémních teplotních podmínkách, výrobce udává funkčnost v teplotách -30℃ až 60℃.

Vernee V2 Pro nabízí slušivý all-screen design předního panelu, kterému dominuje 5,99-palcový displej s FHD+ rozlišením, poměrem displeje k tělu telefonu 81.3 % a ochranným 2.5D sklem Corning Gorilla Glass proti poškrábání. Uvnitř pak tepe octa-core procesor Helio P23 s maximálním taktem jader 2.5 GHz, 6 GB rychlé LPDDR4X paměti, 64 GB vnitřní paměti, grafika Mali-G71 a specializovaný VOS systém, který by měl zvyšovat výkon a snižovat spotřebu.

Co se týče fotografické výbavy tak V2 Pro také netroškaří a může se pochlubit hned čtveřicí fotoaparátů. Zadní dvojička má 16 Mpix + 5 Mpix senzory s hlavním v podobě Sony IMX258, světelností f/2.0 a podporou PDAF. Selfie duo pak tvoří 13 Mpix + 5 Mpix senzory a má také zkrášlovací mód 2.0 a přední blesk.

Ani kapacita baterie není k zahození se 6200 mAh a podporou 9V/2A rychlo-nabíjení, podle výrobce by měl telefon vydržet až 4 dny používání nebo 76 dní ve standby režimu. A díky speciálnímu šetřícímu VOS režimu možná i více. Vernee V2 Pro může dále nabídnout vychytávky jako je NFC čip, měřidlo tepové frekvence, globální LTE frekvence, Face ID technologie, čtečku otisků prstů nebo systém Android 8.1 Oreo.

Více informací o telefonu je k samozřejmě k nalezení na stránkách oficiálního českého zastoupení firmy,  a přímo tam jsou k dispozici už i předprodeje.