Zbrusu nové Xiaomi Mi 8 a jeho variace patří mezi nejžádanější telefony současnosti a není se čemu divit, kombinace skvělého výkonu a parádní ceny dělá divy. Tedy pokud bydlíte v Číně, protože se zatím dostalo pouze na malý zlomek čínských zákazníků, první kolo prodejů trvalo jen minutu a 37 vteřin, takže se po telefonech jen zaprášilo. Šéf Xiaomi Lei Jun hovořil o stovkách tisíc dostupných kusů pro první kolo prodejů a šlo o největší startovní zásoby firmy v historii. Zdaleka nestačily…

Lei Jun tak dnes přispěchal s uklidňujícím příspěvkem na sociální síti Weibo, kde hovoří o plánu firmy poslat do oběhu přes milión kusů Xiaomi Mi 8 v průběhu června. To sice vypadá jako vysoké číslo, ale obávám se, že stále nepokryje ani kompletní čínskou poptávku. Navíc jsou v něm údajně zahrnuty i modely Xiaomi Mi 8 SE, který poprvé dorazí na trh zítra. Druhé kolo prodejů samotného Mi 8 nás pak čeká 12.června a můžeme tak jen tipovat kolik minut vydrží zásoby tentokrát.

To samozřejmě není příliš povzbudivá zpráva pro natěšené fanoušky Xiaomi po celém světě, protože vypuštění telefonu na globální trhy je tak stále v nedohlednu a realisticky budeme rádi, pokud se dočkáme ještě do konce prázdnin. Nějaký počet kusů se asi dostane k předprodejcům a e-shopům typu Gearbest nebo Banggood, ale nastavená cena bude asi dost otřesná. Inu nabídka a poptávka. Takže ještě schovejte kladiva na prasátka, ještě je aspoň stihnete více nakrmit.