Avizované dnešní představení nového kousku od Xiaomi se sice lehce změnilo v pouhé oficiální ohlášení data představení, ale aspoň to máme černé na bílém, že je Xiaomi Redmi 6 opravdu připravené ke vstupu na trh. Na malém teaser plakátku se jednoznačně hovoří sice jen o Redmi 6, ale je klidně možné, že nám budou představeny i modely jako Redmi 6A nebo Redmi 6 Plus (Pro). Také se už v záplavě telefonů Xiaomi posledních dní lehce ztrácíte ?

Podle všeho se v případě Redmi 6 opravdu jedná o model, který prošel čínským certifikačním úřadem TENAA jako M1805D1SE, což by znamenalo podobný vzhled jako Mi A2 Lite vydaný před pár dny v Singapuru. Tedy slušně řečeno velmi ošklivý design s malým vykousnutím displeje, širokými rámečky a kombinací plastu a kovu na zadním krytu. Osobně stále doufám, že se jedná o špatný žert nějakého šprýmaře a že se za týden vyloupne Redmi 6 ve zcela jiném designu, ale pomalu se začínám bát, že asi ne…

Navíc se s největší pravděpodobností dočkáme opět zase a znovu procesoru Snapdragon 625, který evidentně nechce vyklidit pole bez boje. Doplní ho pak 5.84-palcový FullHD+ displej s poměrem stran 19:9, výběr z 2GB/3GB/4GB RAM a 16GB/32GB/64GB vnitřní paměti a 3900 mAh kapacita baterie. Prozatím se ale informace neshodnou na přesných detailech fotoaparátů, ale většina uvádí 12 Mpix primární zadní senzor a 5 Mpix selfie kamerku. Opravdu si nejsem moc jistý kam Xiaomi s podobným vybavením míří, protože se v podstatě jedná jen o ošklivější Redmi 5 Plus s o něco menším displejem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.