Když Qualcomm vydal procesor Snapdragon 845 byl kolem toho docela velký rozruch a spousta výrobců telefonů osadila své top modely tímto čipsetem. Jak velký rozruch nastane kolem právě ohlášeného Snapdragon 850 ukáže až čas. Procesor je totiž šitý na míru zařízením s Windows 10.

Jde v podstatě o vylepšený procesor Snapdragon 845. Snapdragon 850 má stejná jádra Kryo 385 a mírně vyšší taktování, konkrétně na 2,95 GHz. Postaven je na 10nm výrobní technologii a je navržen pro zařízení se systémem Always Connected (ACPC).

Qualcomm tvrdí, že procesor zvýší výkon počítačů až o 30% a bude až o 20% efektivnější než jeho předchůdce Snapdragon 835. Spárován je s modemem X20, kdy je rychlost stahování 1,2 Gb/s. Procesor obsahuje GPU Adreno 630, obrazový procesor Spectra 280 a podporuje také kodeky H.264 (AVC) a H.265 (HEVC).

A kdy by se měla objevit první zařízení s tímto procesorem? Podle všech předpokladů by to mohlo být už letos kolem Vánoc. Výrobce tvrdí, že už je předběžně domluven s několika OEM producenty a jedním z nich je například Samsung.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.