Společnost HMD sice letos představila už poměrně dost nových přístrojů, ale nehodlají usnout na vavřínech a po vzoru několika dalších výrobců údajně pracují na novém telefonu s označením Nokia Phoenix, který bude osazen nejnovějším procesorem Snapdragon 710, který se zdá být docela v kurzu.

O chystaném telefonu Phoenix se zmiňuje na svém twitterovém účtu známý tipař Roland Quandt. Quandt dále tvrdí, že Phoenix by se měl objevit letos na podzim, nebo v zimě.

Kromě typu použitého procesoru jsou další informace o Nokia Phoenix zahaleny tajemstvím, takže se pouze spekuluje, že přístroj by mohl v rámci pamětí mít 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Uvažuje se i o duální kameře s objektivy Zeiss.

Qvandt také poukazuje na to, že i Google chystá přístroj se Snapdragon 710 a jeho kódové označení je Bonito. Mohlo by se tedy stát, že oba telefony budou uvedeny ve stejnou dobu a budou si vzájemně konkurovat. I když u Google přístroje se spíš předpokládá, že se objeví až začátkem příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.