Už je to zhruba dva měsíce co byl v Číně představen model Xiaomi Mi 6X, který patří k tomu momentálně nejlepšímu s poměrem cena/výkon na trhu. A samozřejmě se na globálním (a zejména evropském) trhu začalo spekulovat, kdy přijde na řadu variace tohoto modelu Xiaomi Mi A2 s čistým Androidem spadajícím pod formulaci Android One namísto klasického MIUI. Přímo od Xiaomi jsme se nikdy nedočkali oficiálního potvrzení, ale zákulisní indické zdroje jsou přesvědčeny, že model už je na cestě.

Podle těchto zpráv by měl Xiaomi Mi A2 s Android One dorazit v příštích měsících, ale konkrétní datum vydání bohužel není k dispozici. Přednost dostane nejdříve řada Redmi 6 a pak už by snad mělo dojít právě na Mi A2. Vzhledově i výbavou by mělo jít o zcela identickou kopii Mi 6X, ostatně proč měnit něco, co tak dobře funguje. Prvotní uvedení modelu na trh by podle našich zpráv mělo proběhnout na Taiwanu a potom by mělo postupně dojít i na ostatní trhy. Xiaomi se k tomuto kroku postupné dostupnosti telefonů přiklání v poslední době více a více, příkladem byl třeba mode Mi A2 Lite před pár dny exkluzivně v Singapuru.

Uvidíme s jakou cenou Xiaomi Mi A2 dorazí na globální trhy, protože se samozřejmě nedá příliš očekávat udržení skvělých domácích čínských cen. Jen pro připomenutí, 4GB+64GB verze Mi 6X se prodává za 1599 juanů (tedy asi 250 dolarů) a vyšší 6GB+128GB model za 1799 juanů (281 dolarů). Což jsou opravdu parádní čísla na telefony vybavené Snapdragonem 660. Tak snad už se dočkáme brzy i u nás, předchůdce v podobě Mi A1 patřil dlouhodobě k nejoblíbenějším nákupům na našem trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.