Druhým dnes představeným kouskem značky Honor je model Honor Play, u kterého byly očekávání opravdu vysoká, zejména protože se mělo podle vyhlášení firmy jednat o první telefon vybavený jejich zbrusu novou „revoluční děsivou technologií“. Ta byla přirovnávána k létání v oblacích a její hodnota odhadována na závratné čísla v miliardách, takže jsme logicky bylo velmi zvědavi o co se konkrétně jedná.

(krátké oslavné fanfáry) Revoluční technologií je nakonec GPU Turbo, což je nově vyvinutá akcelerace pro grafické čipy. Pracuje na úrovni zcela překopaného systému komunikace mezi hardwarem a softwarem grafiky a údajně by měla zvýšit výkon až o 60 % a spotřebu o 30 %. Podle prezentovaných čísel a testů by se tak midrange model Honor výkonem na jednom jádru měl vyrovnat více-jádrovému výkonu vlajkových modelů. Dále pak přináší extra podporu pro HDR, AR, VR a otvírá další možnosti do budoucna.

Poměrně zásadním faktem je však to, že se nejedná čistě o hardwarovou záležitost a proto by tak měla být teoreticky dostupná pro všechny moderní telefony Huawei a Honor s čipy Kirin. Ostatně na dnešní akci byly jmenovitě zmíněny modely Honor 10, Honor 9i, Honor View 10, Honor 7X, Huawei Mate série, modely řady Huawei P a další. Pro tyto modely by technologie měla v beta verzi být uvolněna během července a regulérně pak v srpnu. Prvním modelem s GPU Turbo hned od začátku však bude nový Honor Play.

A právě Honor Play se nám předvedl dnes a jedná se v podstatě o herně zaměřený telefon (jako ostatně i název napovídá), ale bez konkrétní nálepky čistě vyhraněného přístroje. Výkonu bude dostatek díky procesoru Kirin 970, 4GB/6GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Displej bude mít úhlopříčku 6,3-palce s rozlišením 2340×1080 pixelů a nezbytným vykousnutím, ale měl by také dostat do vínku speciální vrstvu snižující odlesky a zlepšující viditelnost na přímém světle. Design telefonu je obecně dost konzervativní a „ne-herní“, takže žádná svítící loga, 3D chlazení párou nebo připojitelné gamepad ovladače.

Fotoaparáty jsou slušné, ale ne zcela špičkové. Zadní duální kombo má 16 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix rozlišení a podporou AI funkcí, selfie kamerka je pak 16 Mpix. Telefon dostane i solidní 3750 mAh kapacitu baterie a jedná se o první telefon, který bude mít EMUI 8.2 založené na Androidu 8.1 Oreo.

Honor Play speciální Cool edice

Příjemným překvapením je pak cena, protože Honor Play bude dokonce levnější než Honor 10. Základní 4GB+64GB vyjde na 1999 juanů (312 dolarů) a 6GB+64GB varianta pak stále na skvělých 2399 juanů (375 dolarů). V nabídce bude časem i speciální Cool edice se zajímavým zpracováním zadního panelů, která přijde na 2499 juanů (390 dolarů). Prodeje by měly oficiálně začít už 11.června a jsme na telefon velmi zvědavi. Otázkou však zůstává pro našince podpora LTE pásem, protože o té zatím nemáme žádné informace, takže se může klidně stát, že tento model nikdy moc neopustí čínský trh. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.