Nedávno jste mohli číst o elektro koloběžce pro dospělé z dílny Xiaomi, ale jak se zdá tento výrobní gigant nezapomíná ani na děti. Vypadá to, že je zde snaha dostat děti od svých mobilních telefonů a tabletů a přimět je ke změně zábavy. Postará se o to koloběžka Xiaomi Mini Rabbit Scooter, která je určená dětem. Měla být k dostání od 8. června/júna za 249 yuanů což je asi 39 dolarů. Tento skútr/koloběžka je určen dětem do 50 kg.

Myslím, že je to dobrý nápad. Nedávno jsem sledovala skupinku nadšených prvňáků objíždějících na koloběžkách sídliště a zjevně je to bavilo. Třeba to přispěje i k tomu, že rodiny častěji vyrazí ven spolu a budou si užívat aktivní pohyb.

Specifikace

Vše je navrženo, tak aby se dbalo na co největší bezpečnost dětí. O lehkou manipulaci a dobré držení se mají postarat řidítka, která jsou designově navržena do tvaru písmene C. Řidítka jsou z kovu a ten je zabalen do měkké gumy, což zaručí komfort při držení řidítek. Stupátko je navrženo taktéž prakticky. Jeho délka je 567 mm a 134 mm šířka. Pevné postavení na stupátku zajišťuje protiskluzová úprava, takže by noha neměla po něm klouzat a umožnit tak skvělou zábavu při odrážení se.

Kolečka jsou vyrobeny z originální PU (polyurethan) gumy, která je odolná proti opotřebení a zároveň tlumí nárazy. Přední gumová kola mají tloušťku 32 mm, zatímco zadní kolo má tloušťku 52 mm. Lákavým pro dětské oči by se měly stát i blikající světla u koleček. K bezpečnosti jízdy přispěje i brzda.

A konečně jsou zde na výběr dva druhy koleček. Jeden druh je pro děti, které ještě neumí moc udržet rovnováhu. Jízda s nimi je pomalejší a stabilnější. Druhý druh koleček umožňuje rychlejší a flexibilnější pohyb. Koloběžka Xiaomi Mini Rabbit Scooter je vybavena duálním pružinovým řízením, který mobilizuje schopnost dítěte koordinovat těžiště těla a udržovat rovnováhu.