Pokud jste si v Číně toužili pořídit některou z verzí zbrusu nového Xiaomi Mi 8 v prvním dni pro otevření prodejů, tak jste na to potřebovali setsakra rychlé prsty. Celá první várka telefonů se totiž bleskurychle vyprodala za 97 vteřin, takže bylo po všem opravdu mžikem oka. Ono se totiž není moc čemu divit, s cenami jako 2699 juanů ($422) za základní verzi se skvělou výbavou prostě není moc co řešit. Samozřejmě se pro jistotu vyprodaly i zásoby Mi 8 Explorer’s Edition a Mi 8 SE, aby snad náhodou nevznikla nějaká mýlka.

Celá situace je pro Xiaomi ještě více lichotící, když vezmeme v úvahu fakt, že údajně šlo do prodeje podle vyjádření samotného Lei Juna statisíce kusů a šlo tak o největší zásoby vlajkového modelu značky v historii. No vypadá to, že se Xiaomi podařilo skloubit žádané funkce s výkonným hardwarem a velmi velmi lákavou cenou. Ostatně ruku na srdce, kdo z nás se při pohledu na Xiaomi Mi 8 Explorer’s Edition nezačal přesvědčovat o nutnosti upgradu svého stávajícího telefonu ?

Další várka telefonů by se v nabídce Xiaomi Mall a JD.com měla objevit už za týden 12. června, ale dá se očekávat podobné šílenství a bleskové vyprodání. Podle všeho si na mezinárodní dostupnost tohoto telefonu budeme muset počkat hezkých pár týdnů, protože domácí čínský trh má samozřejmě přednost a k neoficiálním přeprodejcům se jen tak něco nedostane. Zase se alespoň máme na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.