Sprška nových modelů Xiaomi ne a ne přestat, protože se dnes na oficiálním Weibo účtu tohoto čínského giganta objevilo oznámení o dalším příchozím telefonu hned zítra. Podle všeho by se mělo jednat o Xiaomi Redmi 6, ale díky současným zmatkům v pojmenování se nakonec může jednat i o Redmi 6 Plus (případně Pro). V Singapuru byl navíc před pár dny předveden model Mi A2 Lite, který by mu jako z oka vypadl. Takže na přesné jméno si počkejme do zítřka.

Každopádně se bude jednat podle mého soudu asi o nejošklivější model od Xiaomi v historii, protože nejen že se dočkáme o vykousnutí displej, ale i ultra tlusté rámečky kolem displeje. Celkově je přední strana opravdu těžké retro šmrcnuté moderním vykousnutím a podle prvních reakcí na tento design se nesetká s moc velkým úspěchem. Navíc by zadní kryt měl být částečně plastový, což už se v dnešní době moc nevidí ani u velmi levných modelů.

Xiaomi asi dostali kdysi dávno nějakou množstevní slevu na procesory Snapdragon 625 a nakoupil jich vagón, protože se jich evidentně potřebují stále a stále zbavovat. Jde totiž už asi o desátý telefon z jejich produkce s tímto kouskem křemíku. Jinak by telefon měl mít 5,84-palcový displej s rozlišením 2280×1080 pixelů a poměrem stran 19:9, 2GB/3GB/4GB RAM, 16GB/32GB/64GB vnitřní paměti a 3900 mAh kapacitu baterie. Cena by se pak měla pohybovat kolem 1000 juanů, což obnáší zhruba 150 dolarů, ale ruku na srdce, koupili byste si podobně ošklivý telefon ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.