Podle všeho se my Evropané už velmi brzy dočkáme zásadního průlomu ve spojitosti s dostupností telefonů obřího čínského giganta, firmy OPPO. Jejich telefony patří už dlouhé roky nejenom nejoblíbenější, nejprodávanější, ale často i mezi nejkvalitnější na čínském trhu a k nám se zatím dostávaly jen velmi neochotně a pokoutně. Navíc kvůli dosavadnímu nezájmu značky o mimoasijské trhy byly telefony často vybaveny pro nás nedostatečnými LTE frekvencemi a podobně.

O zájmu OPPO vstoupit oficiálně i na globální trh už si vrabci šuškali poměrně dlouho, ale na reálné potvrzení tohoto záměru jsme si museli počkat až do dnešního dne. A OPPO se do toho pustili se vší parádou, protože se na jejich Twitterovém účtu objevil poměrně jasný obrázek s variací na „dostupné již brzy“ ve třech světových jazycích a podkladem ze tří evropských metropolí. Takže se prozatím dá očekávat příchod značky na francouzsky, španělský a italský trh, ale jak známo tak jakmile jsou jednou v EU, tak se pro nás otvírají netušené možnost.

Hlavně by to také znamenalo připravenost jejich telefonů na nároky místního zákazníka, tedy kompletní podpora LTE frekvencí, plné Google služby, odpovídající nabíječky a jiné. A protože je na spadnutí vydání jejich další generace vlajkové lodi OPPO Find X, tak by se třeba i nabízelo spojit tuto akci s evropskou oficiální dostupností, nebo si to malujeme až příliš růžově ? OPPO Find X by si to určitě zasloužilo, protože z prvních informací vypadá opravdu skvěle s procesorem Snapdragon 845, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti a například i pokročilým odemykáním telefonu pomocí rozpoznání obličeje 3D strukturovaným světlem, podobně jako iPhone X nebo Xiaomi MI 8 EE.

Situaci kolem vstupu značky OPPO na evropské trhy budeme určitě velmi pozorně sledovat, protože by se podle našeho názoru jednalo opravdu o jeden ze zásadních zlomů, srovnatelný se vstupem Xiaomi.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.