V posledních několika letech se kvalita hlavních fotoaparátů chytrých telefonů zlepšuje a stále více uživatelů bazíruje na tom, aby jejich telefon slušně fotil. Není divu, obliba mobilního focení prudce stoupá. To si uvědomují i v Xiaomi a vypadá to, že Mi Mix 2S by mohl vbrzku dostat aktualizaci fotoaparátu, který by jej přiblížil tomu, jak fotí Mi 8.

O této skutečnosti se nenápadně zmínil na čínském Weibo Lei Jun, který při té příležitosti neopomněl upozornit na výsledky testů DoXMark. Tam posbíral Xiaomi Mi 8 v hodnocení 105 bodů za statické snímky, což je o čtyři body více než získal iPhone X a již zmiňovaný Mi Mix 2S.

Samozřejmě, testy DoXMark nejsou všespásné a přesto, že se jedná o nezávislou agenturu, jde pouze o jakési referenční hodnoty. To, jak fotoaparát fotí nelze určit zcela objektivně, protože co uživatel, to jiný názor, takže hodnocení je velice obtížné.

Podle Lei Juna by aktualizace fotoaparátu u Mi Mix 2S neměla být problémem, protože používá stejný foto modul jako Mi 8, takže bude aktualizován jen firmware. Oba telefony tedy mají zadní kameru složenou ze dvou 12 MPix snímačů, přičemž fotoaparát Mi 8 byl ještě před vydáním telefonu optimalizován. Lei Jun slíbil, že aktualizace Xiaomi Mi Mix 2S přijde v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.