Novinkové Lenovo Z5 by mělo být oficiálně představeno už za pár dní 5.června a firmě se prozatím velmi úspěšně daří mlžit a maskovat reálné parametry a informace. Drtivá většina zpráv totiž pochází od viceprezidenta firmy pana Chang Chenga a jeho guerillová strategie marketingu evidentně funguje. Ostatně pokud ohlásíte, že telefon bude mít 4 TB vnitřní paměti, tak se vám média prostě věnovat budou. Dalším odvážným prohlášením bylo 95 % poměr displeje k tělu telefonu a první náčrt vypadal, že se snad poprvé opravdu nedočkáme rámečků.

Dnešní únik prvního reálného snímku telefonu je lehkým vystřízlivěním a potvrzením starého dobrého úsloví „slibem nezarmoutíš“. Na obrázku totiž vidíme jasně viditelnou spodní „bradu“ telefonu, na které je dokonce jasně vidět čočka přední selfie kamery uprostřed doplněná několika senzory. Vše velmi připomíná design Xiaomi Mi MIX 2s a neexistence sluchátkového reproduktoru by tomu jen odpovídala. Na druhou stranu by telefon měl být tenčí než MIX 2S a reálně stejně nikdo absolutní bezrámečkovost neočekával.

Ale jsem velmi zvědav jak se Lenovo Z5 popere i se zbytkem slibů a bombastických vyhlášení, ať už se jedná o zmíněné 4 TB úložiště nebo opravdu masivní výdrž slibující 45 dní ve stand-by režimu nebo až 30 minut hovoru s baterií na 0 %. Ne, že bych jim to nevěřil, ale… Každopádně bychom se předvedení telefonu v plné kráse měli dočkat jen za pár dní a budeme tak mít možnost porovnat sliby a realitu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.