Herní telefony jsou v poslední době v kurzu a měli jsme možnost vidět několik velmi zajímavých modelů od renomovaných výrobců. Na veletrhu Computex 2018, který začíná jen za pár dní, by se měl poprvé představit další do party a půjde o telefon pod známou herní vlajkou rodiny ASUS ROG (neboli Republic of Gamers). Dnes se dostaly na internet některé z jeho hlavních specifikací, tak se pojďme podívat jak si povede ve srovnání s konkurencí.

A konkurence je poměrně silná, protože kromě Razer Phone a Nubia Red Magic se momentálně těší velké přízni hráčů Xiaomi Black Shark, který se prodává opravdu jako houska na krámě. ASUS ROG telefon by měl jako odpověď na tyto modely nabídnout 6-palcovou AMOLED obrazovku s „vykousnutým“ designem (ale ani slovo i případné vyšší obnovovací frekvenci), procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM, 128GB/256GB vnitřní paměti a 4000 mAh baterii. To je v podstatě identická výbava jako má právě Xiaomi Black Shark.

Samozřejmě se jedná primárně o herní telefon a tak by měl dostat do vínku i nějaké ty specializované herní vymoženosti. U ASUS ROG telefonu by mělo jít konkrétně třeba o speciální heatpipe systém chlazení, duální reproduktory nebo širokou nabídku herního příslušenství. Uvidíme jak se se silnou konkurencí ASUS ROG popasuje, za pár dní bychom ho měli uvidět poprvé naživo a do prodejů se s největší pravděpodobností dostane někdy v červenci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.