Oppo Find 7 se dostal na trh v roce 2014 a velká část uživatelů si jej pochvalovala. Od té doby se stále čeká na pokračovatele této vlajkové lodi společnosti Oppo. Spekulovalo se sice o tom, že by Oppo mohlo vydat Find 9 nebo Find 11, ale nestalo se tak. Teď to však vypadá, že na obzoru je Oppo Find X.

Samozřejmě, jako vždy je nutno tuto informaci brát s rezervou, protože se objevila na čínském Weibo, ale teaser působí důvěryhodným dojmem a je k vidění na oficiálním účtu společnosti Oppo.

Z teaseru toho moc nevyčteme, kromě obřího písmene X a několika znaků rozsypaného čaje, které prý lze přeložit jako: „Ahoj, čekali jste dlouho“. V Oppo si jsou zřejmě dobře vědomi, že svou řadu Find poměrně dlouho zanedbávali a fanoušci jsou značně netrpěliví.

Oznámení o chystaném telefonu Oppo Find X se, asi ne zcela náhodou, objevilo po velkolepém entrée přístrojů Xiaomi Mi 8 a Mi 8 Explorer Edition a proslýchá se, že Oppo svůj nadcházející Find X považuje za ultimátní vlajkovou loď.

Ostatně proč ne, společnost má už ochrannou známku Oppo Find X a dokonce se na síti mihly i renderované obrázky tohoto přístroje. Podle nich by měl mít displej horní výřez a trojitou hlavní kameru. Zatím však bližší informace o parametrech známy nejsou.

Je docela možné, že Oppo Find X bude mít snímač otisků v displeji, protože si společnost nechala tuto technologii patentovat. Spekuluje se také o super rychlém nabíjení, pětinásobném bezztrátovém zoomu u fotoaparátu a podpoře 5G sítí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.