Společnost HMD Global už před několika měsíci slibovala aktualizaci Nokia Pro Camera pro svůj model Nokia 8. Ta obsahuje mnoho vylepšení pro fotografování a měla by být velmi podobná tomu, co jsme znali u legendárních telefonů Nokia Lumia.

Aktualizace by po dlouhém čekání měla být brzo k dispozici. Zdržení updatu údajně spočívalo v tom, že vývojáři museli zcela přehodnotit celý zobrazovací rámec, aby mohli implementovat všechny nové funkce režimu Pro Camera.

Hlavní produktový manažér HMD, Juho Sarvikas, potvrdil, že aktualizace Pro Camera bude sířena via OTA a bude k dispozici všem uživatelům Nokia 8. Jako vždy je update uvolňován postupně, takže bude chvíli trvat, než dorazí kompletně na všechny přístroje.

Aktualizace má velikost 600 MB a nabídne vylepšení uživatelského rozhraní a stability systému. Režim Pro Camera umožní manuální vyvážení bílé, ruční zaostření, nastavení ISO, nastavení rychlosti závěrky, úpravu expozice a několik dalších funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.