Dnes je velký den, tedy aspoň pro Xiaomi a její fanoušky. Během dopoledne proběhne Xiaomi konference, kde, mimo jiné, bude představen i Xiaomi Mi 8. Ovšem ještě před tím se Lei Jun pochlubil na čínském Weibo vzorky fotek, které pořídil telefonem Mi 8.

Můžeme si tedy udělat alespoň rámcovou představu o tom, jak Xiaomi Mi 8 fotí. Rámcovou proto, protože jak známo, sociální sítě fotky komprimují, takže nejsou v plném rozlišení a některé detaily tak mohou být docela zkreslené.

Na snímcích je vyfocena budova Ping An Financial Center v Shenzenu a snímky byly pořízeny během dne, při západu slunce a za tmy. Navzdory kompresi vypadají fotky dobře a u snímku foceného za denního světla to vypadá, že bylo použito funkce HDR, protože je poměrně výrazný.

Barvy na fotkách se zdají být realistické a živé. U snímků s horšími světelnými podmínkami je sice patrný šum a detaily jsou hůř prokreslené, ale těžko říci jak moc na tom zapracovala komprimace fotek.

Sám Lei jun tvrdí, že se Xiaomi snažila u Mi 8 udělat ten nejlepší fotoaparát jaký zatím kdy u svých telefonů měli. Jak na tom Xiaomi Mi 8 v reálu vlastně je se dozvíme už za pár hodin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.