Huawei už pěkných pár dnů vytrubuje do světa informace o nové „revoluční technologii“, kterou plánuje poprvé použít u nového modelu Honor Play. Podle posledních teaserů by k odhalení tohoto modelu mělo dojít už 6.června, a jeden z ředitelů firmy Huawei pan Yu Chengdong se o této nové technologii rozhovořil v posledním rozhovoru. Bohužel se však vše nese spíše v duchu Cimrmanovského „my nesmíme ani naznačovat“.

Chengdong tedy jen používá k popisu technologie analogii, protože podle jeho slov bude rozdíl ve výkonu telefonu s touto technologií jako „létání na obloze“. Podle všeho by se reálně mohlo jednat o vlastní systém z produkce Huawei, který by měl být pojmenován Kirin OS. Z obrázku níže je zřejmé, že bude samozřejmě opět založen na Linuxovém jádru.

O systému samotném zatím není nic známo, ale jeho existence a vývoj by dávala pro Huawei smysl, zejména po varujícím příkladu ZTE a absolutní závislosti na Androidu. V minulosti už jsme podobné pokusy viděli třeba ze strany Samsungu s Tizen OS, ale nutno dodat, že v podstatě živořily. Je však samozřejmě možné, že zmíněná „revoluční technologie“ bude něco zcela jiného, speciální 4F herní technologie nebo možná 5G modem. Nechme se překvapit, doufejme že příjemně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.