Jak jistě víte, tak zítřek je dnem D pro všechny fanoušky značky Xiaomi, protože se v Pekingu v 18:00 místního času (tedy kolem našeho poledne) poprvé představí veřejností široká škála nových produktů této značky. A pokud bychom brali vážně krátké teaser video k 8. narozeninám Xiaomi, tak dojde i na chytré ledničky a toastery. Ale zpět do reálu, kde bude jednoznačně hlavní hvězdou večera vlajková loď Xiaomi Mi 8.

Xiaomi Mi 8 by se zítra podle všeho mělo představit ve dvou variantách, ale stále není jasné, zda půjdou cestou Applu a Mi 8 SE tak bude slabším z dvojice, nebo zda SE znamená opravdu Special Edition se vším všudy. Většina analytiků se spíše přiklání k první variantě a Mi 8 SE by tak mělo dostat do vínku Snapdragon 710 oproti Snapdragonu 845 u plnotučné verze. A podle prvního obrázku z předprodejů by také mělo mít menší displej a hranatější tvary, ostatně mrkněte na titulní obrázek.

Obě varianty ale mají „vykousnutí“ displeje s velkou plochou předního panelu využitou přímo displejem, ale pomalu se začínám bát o osud integrované čtečky otisků prstů v displeji. Z úst Lei Juna sice zaznělo, že by se tato technologie měla u Mi 8 objevit, ale někteří analytici začali spekulovat, že by se to možná mohlo týkat až budoucího Mi 8 Plus. Tak snad nás zítra nečeká mírné zklamání. To by se ale určitě nemělo týkat navigačních schopností, protože Xiaomi Mi 8 by mělo mít jako první duální GPS čip pro ještě přesnější určování polohy.

Předprodeje Xiaomi Mi 8 začnou 5. června a Xiaomi Mi 8 SE dokonce dorazí přímo do obchodů už 8. června. Jsme velice zvědaví na cenu u obou modelů, protože se špitá, že by ořezané SE mělo být k mání za zhruba 2000 juanů, tedy asi 310 dolarů.

Na závěr pak ještě neodoláme ukázat snímeček chytrého náramku Xiaomi Mi Band 3, který bude zítra také představen veřejnosti. A podle posledních zpráv by měl mít velmi slušné vybavení a funkce, včetně automatického rozsvícení zvednutím ruky.

Zítra se pokusíme o aktuální informace hned po vydání a stejně jako asi vy všichni se na něj už moc těšíme.