Ohodnoťte článek

Společnost Huawei minulý měsíc prohlásila, že chce trumfnout Samsung ve vývoji „skládacího“ telefonu a připravuje svůj první přístroj tohoto typu. Bližší informace ovšem nepodala. V těchto dnech se však objevila zpráva, že se Huawei spojila se společností BOE v souvislosti s přípravou ohebného displeje.

Ta jako první z čínských firem začala vyrábět flexibilní OLED displeje a měla by právě takovýto displej připravit pro „skládací“ telefon Huawei.

Obrazovka by měla mít 8 palců a společnost Huawei se netají tím, že první telefon s tímto flexi displejem chce představit světu už v listopadu/novembri letošního roku. A to je přesně v té době, kdy by se měl i Samsung pustit do masové výroby svých „skládacích“ telefonů.

Společnost BOE údajně pracuje na čtyřech prototypech displejů pro dvě různé firmy. Jednou z firem je tedy Huawei a druhou společností by mohl být Samsung, i když v tomto případě se spíš předpokládá, že pracuje na vlastním flexibilním displeji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.