Vivo Apex byl prezentován jako koncept na MWC 2018 a už tam zaujal designem s nulovými rámečky kolem displeje, absencí horního výřezu a skrytou předním kamerou, která by se měla vysunout po spuštění foto aplikace.

Před pár dny jsme psali o tom, že Vivo Apex může být 12. června prezentován jako Vivo Nex, což by měla být jakási finální varianta původního Apex. A aby to nebylo tak jednoduché, tak poslední snímky, které kolují na čínské síti ukazují, že by Vivo mohlo představit i dvě verze chystaného přístroje.

Pokud tedy vyjdeme z předpokladu, že Apex měl pop-up přední kamerku a omrkneme nejčerstvější fotky, můžeme opravdu tipnout, že tento telefon bude mít na dvě verze. Na snímku je totiž zřejmé, že přední kamera je uložena na bradě zařízení v pravém dolním rohu.

 Vivo

Srovnáme-li původní snímky Vivo Apex s posledními snímky, vidíme, že i v tomto případě má telefon nulové rámečky kolem displeje včetně toho horního a stejně tak chybí horní výřez. Zvětšil se pouze spodní rámeček, i když ne nějak markantně, právě kvůli uložení snímače fotoaparátu.

Je tedy možné, že společnost Vivo opravdu představí dvě verze Vivo Nex (Apex), což by nebylo s přihlédnutím k historii překvapivé. Stejnou strategii společnost použila i v případě Vivo X21, kdy uvedla dvě varianty. jednu se snímačem otisků v displeji a druhou se snímačem na zadním panelu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.