Lenovo Z5 je v posledních týdnech poměrně častým hostem v (nejen) našich novinkách a spekulacích a oficiální představení tohoto telefonu se původně očekávalo až někdy na konci června. Ale dnes jsme se z úst pana Chang Chenga, viceprezidenta Lenova a bývalého šéfa značky ZUK, dočkali potvrzení, že telefon se předvede světu ještě dříve, konkrétně v Pekingu 5. června ve 14:00.

Zajímavou zprávou je také bezesporu i to, že podle Chang Chenga bude Lenovo Z5 pokračovatelem tradice série ZUK, velmi populární pod-značky Lenova, která bohužel ve své krátké existenci stihla vydat jen modely Z1, Z2, Z2 Pro a Edge. Sice přesně netušíme v čem bude na ZUKy navázáno, ale z dostupných teaserů je už teď zřejmé, že Lenovo Z5 bude zejména telefonem zaměřeným na extrémní výkon baterie.

Z dílny pana Chenga už jsme na sociální síti Weibo mohli vidět několik reklamních teaserů a všechny se zaměřovaly právě na oblast baterie. Například poslední z nich se chlubil tím, že z telefonu vyždímáme ještě 30-60 minut hovoru, i když už je baterie na 0 procentech. Zajímavé a jsme poměrně zvědavi na reálnou kapacitu baterie a na vymoženosti, které s ní budou souviset.

Z uniklých obrázků to také vypadá, že po designové stránce půjde o telefon s maximálně využitou plochou předního panelu a bez otravného vykousnutí nebo „brady“, takže uvidíme kam výrobce nacpe veškeré senzory a přední selfie kamerku. Stejně tak není jasné, zda bude mít telefon čtečku prstů vestavěnou přímo v displeji a samozřejmě i o dalších hardwarových parametrech. Ale už za pár dní budeme mít vše hezky černé na bílém.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.