Do velké představovací akce Xiaomi 31.května zbývá už jen pár posledních dní a fanoušci už pomalu začínají kroužit s kladivy kolem prasátek s úsporami. Hlavní hvězdou akce bude určitě vlajkový model Xiaomi Mi 8 pojmenovaný na počest 8. narozenin značky a u tohoto telefonu se houfně očekává velmi pokročilé hardwarové vybavení zahrnující například technologii 3D rozpoznání obličeje nebo čtečku otisků prstů integrovanou přímo v displeji. Dnešní snímky však druhý fakt lehce nahlodávají…

Na těchto snímcích je totiž jasně vidět modrá verze Xiaomi Mi 8 s klasickou kruhovou čtečkou otisků prstů na zádech telefonu, což je pro mnohé fandy rána na solar. Nic však samozřejmě nemusí být ještě tak černé a negativní, jak to na první pohled vypadá, protože se stejně hovoří o existenci minimálně dvou verzí telefonu (Mi 8 a Mi 8 SE). Zmíněná čtečka otisků klasického střihu se tak může týkat právě jen jedné z těchto verzí.

Případně může být vše odlišeno ne pomocí názvu, ale mírně odlišných verzí telefonu s rozdílnými kapacitami paměti. Původně se očekávalo pro Mi 8 jen 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti, ale ve hře je určitě i existence speciální 8 GB verze, která by právě mohla dostat i nějakou tu extra technologii nádavkem. Každopádně jde o poměrně velkého strašáka pro fanoušky, protože se klidně může stát, že hojně hypovaná skvěle vybavená verze Xiaomi Mi 8 bude k mání jen v extrémně limitované sérii kusů nedostupných pro normální smrtelníky. Vzpomínáte na Mi 6 Mercury Silver Edition ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.