Už brzy by na trh měly dorazit high-end modely od Xiaomi a OPPO, které by měly být vybaveny velmi pokročilou technologií rozpoznávání obličeje pomocí 3D strukturovaného světla. Tato technologie je mnohem bezpečnější než klasické 2D snímání selfie kamerkou a bude tak možné ji použít i k ověření mobilních plateb, po vzoru iPhone X. Takže je jasné, že se výrobci telefonu snaží dostat ji do telefonů co nejrychleji a jde o stavovskou prestiž.

Dnes se do této prestižní hry přihlásili i umělci firmy Ulefone, kteří údajně pro svůj chystaný model Ulefone T3 Pro vyvíjí ve spolupráci s firmou Orbbec Technology (zabývající se právě technologiemi 3D struktorovaného světla) použití tohoto rozpoznávání v praxi. To by pak mělo být doplněno i čtečkou otisků prsti integrovanou přímo v displeji, ale telefon by měl být oproti konkurenci výrazně levnější.

Na druhou stranu jak hovoří klasik „slibem nezarmoutíš“ a není tomu tak dávno, co jsme na veletrhu MWC 2018 v Barceloně měli možnost vidět právě Ulefone T2 Pro s integrovanou čtečkou v displeji. Kvůli produkčním zádrhelům a problémům s dodavatelem však stále tento model není v masové výrobě a snad se ho konečně dočkáme teď v červnu. Doplnit by ho pak měl i jeden kousek do střední třídy, Ulefone X s „vykousnutým“ designem.

Ulefone momentálně aspoň sklízí úspěchy u zákazníků s modelem Ulefone Power 5, protože monstrózní kapacita baterie 13.000 mAh se opravdu jen tak nevidí. Zatím si vede více než slušně a více informací o něm najdete například na oficiálních stránkách značky. Ale od T3 Pro samozřejmě budeme čekat mnohem více po stránce výkonu a výbavy, protože by mělo údajně jít o opravdu high-end model.