V centru pozornosti na velké plánované představovací akci značky Xiaomi v čínském Šen-čenu 31. května bude bezpochyby hlavně vlajková loď Xiaomi Mi 8. Ale podle posledních zpráv by ji mohl doplnit i jeden nový model vyšší střední třídy, o kterém se prozatím nemluvilo skoro vůbec. A tímto telefonem by mohl být právě Xiaomi Mi Note 5.

Dnes totiž unikly na veřejnost marketingové materiály vztahující se právě k Xiaomi Mi Note 5 a čínské sociální sítě jsou tak plné diskuzí a dohadů o tomto kousku. Na obrázku je sice finální kousek jména i část ceny šikovně zakryto, ale i tak se dá v podstatě vše dovodit a odhadnout. Cena nového Mi Note 5 by se tak teoreticky mohla pohybovat kolem 2299 juanů, což je v přepočtu kolem 360 dolarů. A co bychom za tuto ceny získali ?

Specifikace z uniklého obrázku hovoří i 5,99-palcové úhlopříčce displeje s Full Screen 2.0 designem, tedy extra tenkými rámečky, procesorem Snapdragon 835, 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Detaily fotoaparátu nebyly zveřejněny, ale měl by disponovat 4-osou optickou stabilizací. To jsou v podstatě specifikace vlajkové lodi minulé generace, takže by vše zapadalo do mustru současné vyšší střední třídy. Brzy uvidíme, ale něco podobného tomuto Xiaomi Mi Note 5 by se určitě hodilo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.