Telefon Xiaomi Mi 8 by měl být jakýmsi oslavným kouskem 8. výročí společnosti Xiaomi a představen by měl být 31. května/mája. Poměrně dost se spekuluje o jeho parametrech a designu a snad trochu jasno v tom může udělat kratinké video, které se potuluje na síti.

Z videa se o parametrech nedozvíme zhola nic, ale můžeme omrknout působivý průhledný zadní panel, který je zřejmě vyroben z kouřově zbarveného skla. Podobně jako u včera představeného HTC U12 Plus je skrz zadní panel vidět některé komponenty telefonu.

Můžeme si třeba povšimnout loga společnosti Qualcomm a zjistit tak, kde bude procesor uložen. Na pravé hraně je k vidění červené tlačítko, které bude zřejmě sloužit pro zapnutí a vypnutí přístroje.

Nu a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vertikálně uložený zadní fotoaparát. Co však nevidíme, je snímač otisků prstů, takže je velmi pravděpodobné, že bude integrován do displeje.

Pohled na čelní panel odhaluje poměrně velký horní výřez, kde by mělo být uloženo zhruba sedm senzorů. Díky nim by měl mít Xiaomi Mi 8, podobně jako iPhone X, pokročilou funkci 3D snímání obličeje pro odemknutí telefonu.

Novinkový Mi 8 bychom tedy měli vidět už za pár dnů a s ním by mohl být představen také Xiaomi Mi 7 a zřejmě i MIUI 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.