Nedávno představený OnePlus 6 se dostal do rukou pánům z iFixit a ti se jej nebáli rozebrat do posledního šroubku. Rozborka odhaluje některé zajímavé věci, ale také několik nástrah, které by při opravách telefonu mohly komplikovat život.

Odstranění či demontáž skleněného zadního krytu u OnePlus 6 je poměrně snadná záležitost na rozdíl od jiných telefonů se skleněnými zády. Kryt lze zvednout pomocí tepelné pistole a kleští. Díky tomu, že telefon má delší kabel vedoucí od snímače otisků, lze kryt snadno vyjmout bez toho, aby byl poškozen.

Tímto krokem se dostáváme k baterii, kterou lze také poměrně jednoduše vyměnit bez nutnosti ji odlepit od rámu. Vzhledem k tomu, že akumulátor má kapacitu 3000 mAh a zhruba po dvou letech bude jeho výměna potřebná, bude tento krok nezbytný pro jeho vyjmutí.

Pod baterií je základní deska, která je uchycena 10 šroubky. OnePlus 6 sice není vodotěsný, ale po odkrytí základní desky zde najedeme izolační prvky, které by měly bránit vniknutí vody například při dešti.

Zatím se rozborka OnePlus 6 zdá být snadná. To ovšem přestane platit ve chvíli, kdy chcete demontovat displej. Ten je totiž přilepen velkým množstvím lepidla, takže jeho výměna je dost riskantní a odstraňování lepících vrstev zvyšuje pravděpodobnost jeho poškození.

Jak tedy dopadlo celkové hodnocení rozborky? Baterie je velmi snadno dostupná a je lehce uchycena. Valná část komponentů je modulární a můžou být jednotlivě nahrazeny. Výměna displeje je poměrně komplikovaná a obrazovka je v přístupových bodech silně přilepena.

Pokud vás zajímá kompletní rozebrání OnePlus 6, včetně toho z jakých součástek je poskládán, můžete se podívat sem.