Americký Qualcomm je momentálně bez debat vládcem procesorového trhu a jejich produkty můžete najít ve více než 1300 modelech telefonů. Rozdělení produktových řad bylo dlouho dobu poměrně jasné, Snapdragon 800 byl určen pro vlajkové lodi značek, Snapdragon 600 pro výkonnou střední třídu a Snapdragony 400/200 pro levnější telefony na trhu. Evidentně však v Qualcommu cítili díru mezi dvěma vyššími řadami a proto se chystá vtrhnout do arény nová řada Snapdragon 700 zastoupená modelem Snapdragon 710, která si mnoho funkcí a modulů půjčuje z ultra výkonného SD845, ale měla by dorazit i do telefonů s cenou kolem 3000 juanů  (asi 470 dolarů).

Tento nový procesor bude opět využívat architekturu Kryo 360 a bude mít dvojici velkých jader taktovaných na 2.2 GHz spolu se šesticí menších úsporných 1,7 GHz jader. Díky novému 10nm výrobnímu procesu z továren Samsungu by se měl hrubý výkon zvýšit zhruba o 20 % v porovnání se Snapdragonem 660, ale zároveň by se i výrazně měla zlepšit energetická náročnost.

Snapdragon 710 nebude mít integrovanou nezávislou jednotku neurální sítě, ale přesto nabídne některé funkce AI díky softwarové a hardwarové integraci v porovnání s AI Snapdragonu 660 by měla být až 2x rychlejší. Vylepšení se dočká i konektivita, protože základem bude X15 LTE model podporující sítový standard LTE Cat. 15 s maximálními rychlostmi kolem 800 Mbps, Dále pak třeba duální 2×2 MIMO anténu, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 a TrueWireless Bluetooth stereo. Celkově se tedy dočkáme nejen vyšších rychlostí stahování, ale i lepšího pokrytí pásem s stability signálu.

Čip Spectra 250 se jako obrazový procesor postará o podporu až 32 Mpix single fotoaparátu nebo dvojice 20 Mpix senzorů a nabídne další pokročilé technologie redukce šumu a další. Opět by mělo být vše výrazně rychlejší a energetická náročnost nižší. Video bude k mání až ve 4K Ultra HD rozlišení a bude potřebovat až 40 % méně energie. Přínosem bude bezesporu i podpora nekomprimovaného 10-bit 4K HDR a maximum 1.07 miliard barev.

Grafický čip Adreno 616 pak bude údajně renderovat snímky až 35 % rychleji než předchozí generace a bude podporovat Vulkan API, Unreal/Unity a Google ARCore pro lepší a realističtější AR aplikací. Baterie pak bude mít rychlo-nabíjení QC4.0+ a duální paralelní nabíjení, efektivita bude také až o 20-30 % vyšší a nabití poloviny baterie by mělo trvat pouhých 15 minut. Samozřejmostí pak bude podpora veškerých kontrolních mechanismů a technologií k zajištění bezpečnosti.

První telefony na mobilní platformě  Snapdragonu 710 by se měly objevit už ve velmi brzké budoucnosti, takže se rozhodně máme na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.