Spekulace a zprávy o chystaném Xiaomi Mi 8 na nás v posledních týdnech útočí v podstatě denně a kromě nekonečných dohadů ohledně pojmenování Mi 7/ Mi 8 se skloňují hlavně revoluční nové prvky spojené s tímto telefonem. K těm jak známo patří technologie 3D rozpoznávání obličeje, která bude poprvé u Androidu natolik bezpečná, že by měla umožnit i zabezpečení plateb, případně čtečka otisků prstů vestavěná přímo do displeje telefonu. Dnes se nám však dostal do spárů obrázek seznamu dalších specifikací, o které se samozřejmě musíme podělit.

Z obrázku vyplývá, že by Xiaomi Mi 8 mělo vážit 172 g a tloušťka telefonu pouhých 7,8 mm. Pohánět ho bude procesor Snapdragon 845, minimálně 6 GB RAM a 128 GB vniřní paměti, samozřejmě asi budou k dispozici i jiné varianty. Displej bude 6,2-palcový s rozlišením 2280×1080 pixelů a tedy poměrem stran 19:9, dojde tak na momentálně populární vykousnutí. Zadní duální fotoaparát bude disponovat 20 Mpix + 16 Mpix senzory, které budou mít světelnost f/1.7, respektive f/2.0. Doplní je pak přední selfie kamerka s f/2.0. Kapacita baterie bude průměrných 3300 mAh, ale Android 8.1 Oreo je známý svojí velmi pokročilou technologií úspory energie.

Xiaomi se také vyjádřilo ke kauze Mi 7/ Mi 8 a podle nich se sice původně plánovalo vydání pouze Mi 7, ale chystaný telefon překonal veškeré očekávání a tak došlo na posunutí v označení, které souzní s 8. výročím založení firmy. To však možná neznamená úplný konec Mi 7, protože by se postupem času mohl objevit jako odlehčená verze Mi 8, třeba bez zmíněné 3D metody rozpoznání obličeje a vykousnutí displeje, možná také i s menšími rozměry a úhlopříčkou displeje. Chytřejší budeme 31. května ve 14:00 místního času, kdy v čínském Šen-čenu proběhne plánovaná monstrózní představovací akce. Na ní se očekávají i jiné produkty, například Mi Band 3 nebo MIUI 10, ale hlavní pozornost bude samozřejmě upřena na vlajkovou loď.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.