Nakupování v čínských e-shopech s sebou často nese i řadu úskalí a problémů, ať už se bavíme o dlouhé době dopravy, problematice daní a celních poplatků a určitě bychom našli i spoustu dalších. Hlavní problémy se často dají jednoduše vyřešit výběrem EU skladu, tedy pokud ho daný obchod samozřejmě má. Gearbest k takovým šťastlivcům patří a nově si také český zákazník bude moci užívat nové možnosti dopravy.

Pod položkou „Expedited shipping“ ze skladu označeného jako G-W-5 se totiž skrývá stará dobrá osvědčená přeprava společností PPL, která z mé zkušenosti je asi tím nejlepším v našich končinách. Poměr horrorových historek je v jejich podání opravdu výrazně nižší než konkurence v podobě České pošty nebo DPD, jakožto nejrozšířenějších alternativ. Být poslem dobrých zpráv je vždy příjemné.

Tato nabídka by měla ještě zkrátit dobu doručení z evropského skladu, takže zhruba za 1-2 pracovní dny by měla být zásilka u vás doma. Zároveň došlo ještě k razantnímu snížení cen, protože doručení zásilky lehčí než 1 kg bude stát pouhých 0.18 dolarů, tedy zhruba 4 koruny. Nad 1 kg až do 50 kg pak bude dokonce vše zdarma. Tracking bude samozřejmě standardně k dispozici pomocí stránek PPL, takže ani tady nehrozí žádné zásadní zádrhely. Ještě jednou se sluší připomenout, že tato nabídka platí jen pro produkty ze skladu Gearbestu G-W-5, aby snad nedošlo k nějaké mýlce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.