Společnost Vivo návštěvníkům MWC 2018 představila prototyp „smartphonu budoucnosti“ Vivo Apex. Jedná se o model s opravdu bezrámečkovým displejem a snímačem otisků prstů v  displeji. Jak se zdá, nyní se Vivo chystá přejít od slibů k činům.

Společnost dnes vydala pozvánku na oficiální představené tohoto nového chytrého telefonu v Číně. Dojít by k tomu mělo 12. června/júna. Očekává se odhalení telefonu Vivo Apex a uvedení na trh. Jak můžete vidět níže na pozvánce není uveden název telefonu, ale fotografie nasvědčuje, že to bude právě Vivo Apex.

Na MWC 2018 společnost Vivo vyzdvihla kvalitu skeneru otisků prstů u tohoto modelu. Velkou výhodou je možnost využít větší část spodní obrazovky. Prakticky se dá říct, že snímač otisků prstů využívá celou spodní část displeje, kde obvykle spočívají prsty uživatele. To umožňuje to větší flexibilitu při odemykání zařízení. Uživatelé mohou umístit prst na libovolnou část dolní obrazovky. Navíc je zde možnost simultánního skenování dvou prstů.

Specifikace

Dalším jeho plusem je displej. Vivo Apex má 5,99-palcový OLED displej s technologií COF. Displej rámují velmi tenoučké rámečky a sice 1,8 mm. Spodní brada je malinko širší – 4,3 mm.  Dále je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Další specifikace tohoto nového modelu Vivo Apex nejsou dosud známé. Ale ví se ještě, že na horní hraně displeje je skrytý fotoaparát. Fotoaparát je připraven k vysunutí v případě použití aplikace fotoaparát. V současné době také nemáme žádné informace o očekávané ceně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.