Na internetu člověk často najde opravdu bizarní věci, které se jeho mysl prostě zdráhá přijmout. Dnes se objevily první snímky údajného chystaného Xiaomi Redmi 6 a podle mého se jedná jednoznačně o uměle vytvořené fake fotografie, protože něco tak ohavného by snad inženýři Xiaomi nemohli myslet vážně. Ostatně od vydání Redmi 5 neuplynulo ani 6 měsíců, takže podle logické úvahy je na jeho nástupce stále ještě brzy. Ale poslední střípek informací nám podsouvá, že na každém šprochu by opravdu trochu té pravdy mohlo být.

Čínským certifikačním úřadem TENAA totiž opravdu proběhl telefon, který by mohl být pokládán za Xiaomi Redmi 6, i když se k němu samozřejmě nemusí vztahovat zmíněné obrázky. K dispozici je prozatím jen velmi málo detailů a tak si pod modelovým označení M1804C3DE můžeme spoustu věcí jen domýšlet. Podle všeho by se mělo jednat o menší kousek než bylo Redmi 5, protože úhlopříčka displeje jen 5,45-palce a rozměry 147.46 x 71.49 x 8.3 mm. S největší pravděpodobností bude mít i poměr stran 18:9 a pokud by se snad autenticita fotografií potvrdila, tak i velmi široké rámečky.

Jde opravdu o lehké hledání jehly v kupce sena, protože zbytek informací z TENAA zmiňuje jen Android OS a 3000 mAh kapacitu baterie. Jak známo, tak Xiaomi chystají na 31.května velkou představovací akci v Šec-čenu, kde bude představena celá řada jejich nových produktů v čele s vlajkovým modelem Xiaomi Mi 8. Mělo by dojít i na dalších několik novinek, ale zdá se mi poměrně nepravděpodobné. že by se to týkalo i údajného Redmi 6. Ale můžeme se mýlit, jasno bude už jen za pár dní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.