O tom, že chystaný telefon Lenovo Z5 bude mít hlavní duální fotoaparát s podporou AI jsme se už sice zmiňovali, ale protože Vice prezident společnosti, Chang Cheng, se rád chlubí, máme tu dnes vzorky foto výstupů z Lenovo Z5.

Ono chlubení je patrně na místě, protože společnost Lenovo si na čínském trhu nevede nijak dobře, takže nezbývá, než se vytasit s telefonem, který bude nacpán posledními technologiemi.

I když v případě Lenovo Z5 je to už možná trochu přehnané. Inu, posuďte sami. Kapacita interní paměti by měla být 4 TB. Poměr displeje vůči tělu by měl dosáhnout až na 95% a kapacita baterie by měla být tak velká, že by měla vydržet 45 dní v pohotovostním režimu.

Ale pojďme zpět k vzorkům fotografií. Duální kamera bude podporovat AI, což už dnes není zas až tak velké překvapení. Pan Cheng ovšem upozorňuje na to, že bude mít naprosto vychytaný režim Portrét.

Při focení v tomto režimu bude možno zcela perfektně rozostřit okolí portrétovaného objektu, přičemž rozostření bude působit přirozeně. Inu, fotky z Lenovo Z5 nevypadají špatně, ale jsou poměrně malé a bez exifu, takže nemůžeme potvrdit, zda nebyly dodatečně upraveny, nebo foceny jiným zařízením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.