Fanoušci Xiaomi už stříhají metr, protože velká představovací akce značky byla dnes oficiálně potvrzena na 31. května v čínském Šen-čenu. A středobodem celé akce bude bez debat představení vlajkového modelu Xiaomi Mi 8, kolem kterého v posledních víří cely kolotoč spekulací a dohadů. A my dne můžeme přihodit do ohně ještě jedno malé polínko, nebo spíše pořádné poleno, protože se na světlo dostaly údajné plánované ceny tohoto modelu a nám upřímně spadla čelist. Tedy pokud se samozřejmě vše potvrdí…

Na obrázku můžeme vidět dvě nabízené verze údajného Xiaomi Mi 8, základní se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a vylepšenou s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Ve stručném výpisu specifikací jsou zmíněna všechna hlavní lákadla jako je 6.01-palcový OLED displej, procesor Snapdragon 845, 3D technologie rozpoznání obličeje, čtečka otisků prstů vestavěná v displeji a jiné. I když neumím číst osobně rozsypaný čaj, tak doufám, že se tam někde schovává i bezdrátové nabíjení.

To však není to hlavní, protože jsou tam také jasně vidět i ceny, které vypadají snad až příliš fantasticky. Ostatně posuďte sami, základní verze za 2799 juanů (tedy asi 440 dolarů) a vylepšená za 3199 juanů (tedy asi 500 dolarů) ? Tím by Xiaomi hodili rukavici veškeré konkurenci, nad kterou by získali převahu nejen cenovou, ale i technologickou, což je vskutku smrtící kombinace. Takže můžete držet všechny možné palce, aby se tyto informace potvrdily, protože to by se telefon prodával opravdu jako houska na krámě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.