Fanoušci Xiaomi už stříhají metr, protože velká představovací akce značky byla dnes oficiálně potvrzena na 31. května v čínském Šen-čenu. A středobodem celé akce bude bez debat představení vlajkového modelu Xiaomi Mi 8, kolem kterého v posledních víří cely kolotoč spekulací a dohadů. A my dne můžeme přihodit do ohně ještě jedno malé polínko, nebo spíše pořádné poleno, protože se na světlo dostaly údajné plánované ceny tohoto modelu a nám upřímně spadla čelist. Tedy pokud se samozřejmě vše potvrdí…

Na obrázku můžeme vidět dvě nabízené verze údajného Xiaomi Mi 8, základní se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a vylepšenou s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Ve stručném výpisu specifikací jsou zmíněna všechna hlavní lákadla jako je 6.01-palcový OLED displej, procesor Snapdragon 845, 3D technologie rozpoznání obličeje, čtečka otisků prstů vestavěná v displeji a jiné. I když neumím číst osobně rozsypaný čaj, tak doufám, že se tam někde schovává i bezdrátové nabíjení.

To však není to hlavní, protože jsou tam také jasně vidět i ceny, které vypadají snad až příliš fantasticky. Ostatně posuďte sami, základní verze za 2799 juanů (tedy asi 440 dolarů) a vylepšená za 3199 juanů (tedy asi 500 dolarů) ? Tím by Xiaomi hodili rukavici veškeré konkurenci, nad kterou by získali převahu nejen cenovou, ale i technologickou, což je vskutku smrtící kombinace. Takže můžete držet všechny možné palce, aby se tyto informace potvrdily, protože to by se telefon prodával opravdu jako houska na krámě.