Společnost Xiaomi se v rámci oslav svého 8. výročí chystá uvést hned několik produktů. Jejich konference proběhne zřejmě 31. května/mája a očekává se představení Xiaomi Mi 7 a Xiaomi Mi 8, což by mohla být jakási výroční verze. Obě verze přístroje prošly certifikací 3C v Číně a FCC v USA.

Ve výpisu 3C figurují s kódovými označeními M1805E2A a M1803E1A a podle dalších informací z dokumentu by měly být telefony prodávány s nabíjecím adaptérem MDY-08-ES a podporou 5V3A/9V2A/12V1.5A s nabíjecím výkonem až 18W.

Kromě těchto informací se na síti objevil také snímek čelních panelů Xiaomi Mi 7 a Mi 8. Přičemž větší panel by měl patřit právě Xiaomi Mi 8. Jeho zaoblené rohy by měly zajistit lepší ergonomii.

Horní výřez je taky poměrně větší než u Mi 7 a mělo by to být proto, že ve výřezu Mi 8 by mělo být umístěno zhruba sedm senzorů, včetně infračerveného objektivu. To by tedy mohlo znamenat, že Mi 8 bude podporovat stejnou funkci pro rozpoznání obličeje jako iPhone X. Pokud se tak stane, bude to první Android telefon s funkcí 3D rozpoznání tváře.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.