Zdá se, že popularita telefonů Nokia stále roste, a to i v Číně. Tam včera odstartovaly prodeje novinkové Nokia X6. Telefon je primárně navržen pro čínský trh a společnost HMD hlásí, že první várka přístroje byla rozebrána během deseti sekund.

Těžko sice říci jakým způsobem prodej probíhal a kolik kusů Nokia X6 bylo naskladněno, ale pro tentokrát zkusme věřit tomu, co se píše na čínských sociálních sítích.

Další kolo prodejů by mělo začít 30. května/mája. O telefon je totiž obrovský zájem a jen předběžných objednávek je zaznamenáno zhruba 700 tisíc, což je úcty hodné.

Určitě dobrou zprávou je i to, že Nokia X6 se podívá i na globální trh. Tento požadavek mimo čínských fanoušků reflektoval hlavní produktový manažér Juho Sarvikas a na svém twitterovém účtu nechal hlasovat, zda by se telefon měl prodávat globálně.

Podle posledních informací dopadlo hlasování jednoznačně. 92% hlasujících chce, aby šel telefon do prodeje i mimo Čínu. Je tedy velmi pravděpodobné, že se s Nokia X6 potkáme i na evropském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.