Nokia 8 Sirocco a Nokia 2 jsou telefony, které se nacházejí na opačných koncích tržního segmentu. První z nich spadá svými parametry mezi prémiové přístroje a ten druhý je naopak pro ty, kteří dávají přednost telefonům levným s dobrým poměrem cena/výkon.

Přesto oba telefony nyní dostávají aktualizaci, která mimo jiné obsahuje i bezpečnostní záplaty pro měsíc květen/máj. To je jistě ke cti společnosti HMD, která tímto dokazuje, že nedělá v rámci aktualizací rozdíly mezi dražšími a levnějšími přístroji.

Aktualizace pro Nokia 8 Sirocco má velikost 82,5 MB a její distribuce začíná v těchto dnech v Indii, zatímco aktualizace pro Nokia 2 má 88 MB a současně je šířena jak v Indii, tak i v USA.

Changelog pro aktualizace uvádí pouze květnové/májové bezpečnostní záplaty a opravy některých kritických chyb zabezpečení. Jako vždy jsou updaty šířeny postupně, takže bude chvíli trvat, než se dostanou na všechna zařízení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.