Svět výrobců telefonů je vskutku nehostinné a velmi vyhrocené místo, kde se slabší kusy požírají navzájem a k přežití jsou nutné opravdu zabijácké instinkty. A také čím dál tím větší investice do vývoje (R&D oddělení), protože trh si prostě žádá pokrok. A čínský Huawei se podobných investic rozhodně nebojí, protože se mu v poslední době díky masivním investicím pravě do vývoje podařilo v mnoha ohledech předběhnout i Apple se Samsungem. A podle všeho zatím neplánují brzdit.

Podle posledních zákulisních zpráv z Číny se totiž brzy z díly značky Huawei dočkáme zbrusu nové revoluční technologie, jejíž komerční hodnota se odhaduje zhruba na 10 miliard dolarů. Slušné kapesné. Prozatím naprosto netušíme, čeho by se měla zmíněná technologie týkat, ale údajně nepůjde o nic marginálního. Ostatně pokud si vzpomeneme na tiskovou konferenci k uvedení Huawei P20, tak nám pan Yu sdělil, že Huawei má na tento rok v rukávu ještě jeden zásadní technologický pokrok, který doslova označil za „strašidelný“.

Tato „strašidelná“ technologie by měla být pravděpodobně použita už v příští generaci telefonů značky Huawei (případně Honor), ale samozřejmě nemáme k dispozici žádná konkrétnější data nebo informace. Vyhrocená konkurence si ale žádá pokrok, protože většina výrobců v poslední době opět lehce ustrnula v jakémsi hardwarovém a softwarovém limbu, kde se telefony od sebe vlastně nijak zvlášť neliší. Můžeme si tak s chutí zaspekulovat, čeho by se tak tato revoluční technologie měla týkat. Výrazný pokrok v umělé inteligence ? Nová technologie baterií ? Nebo něco zcela jiného ? Co myslíte vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.