Popularita bezdrátového nabíjení v poslední době opět stoupla, protože se konečně tato technologie a standard Qi začíná dostávat i do cenově dostupnějších telefonů, jako jsou například Xiaomi Mi MIX 2S nebo i novinka od UMIDIGI, Z2 Pro. A právě UMIDIGI se rozhodli pro jistotu vytvořit i vlastní bezdrátovou nabíječku, která má ambice stát se jednou z nejrychlejších dostupných modelů. Díky široké kompatibilitě a celé škále nabíjecích režimů bude použitelná pro všechny modely různých značek a navíc nabídne i reprezentativní vzhled.

Většina bezdrátových nabíječek si totiž vystačí s plastem, ale UMIDIGI Q1 nešetří a nabídne celokovové unibody zpracování z hliníkové slitiny. Má kruhový tvar o průměru 100 mm a výšce pouhých 5 mm.  Nabíjet umí hned čtveřicí nabíjecích módů, od standardních 5W, přes rychlejší 7,5W a 10W až po ultra rychlé 15W nabíjení, ke kterému ale samozřejmě potřebujete ten správný telefon, co to také ovládá. Samozřejmostí je pak ochrana proti přehřátí a podobné kontrolní mechanismy, samotnou nabíječku pak připojíte ke zdroji elektřiny USB Type-C kabelem a potyká si s 5V/2A, 9V/2A i 12V/2A kombinacemi.

Na výběr pak bude z černé nebo červené barevné verze a pro jistotu bude mít Q1 i stavovou diodu pro lepší přehled o aktivitě nabíječky. Více informací se dá najít na stránkách výrobce, ale prozatím bohužel není známa plánovaná cena ani přesná dostupnost na trhu,

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.