Popularita bezdrátového nabíjení v poslední době opět stoupla, protože se konečně tato technologie a standard Qi začíná dostávat i do cenově dostupnějších telefonů, jako jsou například Xiaomi Mi MIX 2S nebo i novinka od UMIDIGI, Z2 Pro. A právě UMIDIGI se rozhodli pro jistotu vytvořit i vlastní bezdrátovou nabíječku, která má ambice stát se jednou z nejrychlejších dostupných modelů. Díky široké kompatibilitě a celé škále nabíjecích režimů bude použitelná pro všechny modely různých značek a navíc nabídne i reprezentativní vzhled.

Většina bezdrátových nabíječek si totiž vystačí s plastem, ale UMIDIGI Q1 nešetří a nabídne celokovové unibody zpracování z hliníkové slitiny. Má kruhový tvar o průměru 100 mm a výšce pouhých 5 mm.  Nabíjet umí hned čtveřicí nabíjecích módů, od standardních 5W, přes rychlejší 7,5W a 10W až po ultra rychlé 15W nabíjení, ke kterému ale samozřejmě potřebujete ten správný telefon, co to také ovládá. Samozřejmostí je pak ochrana proti přehřátí a podobné kontrolní mechanismy, samotnou nabíječku pak připojíte ke zdroji elektřiny USB Type-C kabelem a potyká si s 5V/2A, 9V/2A i 12V/2A kombinacemi.

Na výběr pak bude z černé nebo červené barevné verze a pro jistotu bude mít Q1 i stavovou diodu pro lepší přehled o aktivitě nabíječky. Více informací se dá najít na stránkách výrobce, ale prozatím bohužel není známa plánovaná cena ani přesná dostupnost na trhu,