Návrat značky Nokia na scénu je malým zázrakem a firmě HMD Global se za poměrně krátký čas podařilo oprášit zašlou slávu a vybudovat si velmi solidní fanouškovskou základnu nejen ze starých nadšenců. Jejich posledním počinem se stala Nokia X6, která sklízí úspěchy navzdory kontroverznímu rozhodnutí ověnčit ji momentálně populárním designem s vykousnutým displejem. Zásadním háčkem pro mnohé je však fakt, že se jedná o telefon exkluzivně dostupný pouze na čínském trhu, ale to by se v blízké budoucnosti mohlo změnit.

Jeden z ředitelů HMD Globalm, pan Juho Sarvikas, se totiž anketou na Twitteru dotázal fanoušků, zda by přáli vydání Nokie X6 i na globálních světových trzích. Rychlost, masivnost a jednoznačnost odezvy asi předčila jeho očekávání, protože se jen za pár hodin 92 % hlasujících vyslovilo právě pro kladnou odpověď. A naslouchat Vox Populi se určitě vyplatí, takže má pan Sarvikas o čem přemýšlet.

Původně se totiž počítalo s jiným rozložením sil, Nokia X6 měla zůstat čistě čínskou záležitostí a na ostatní zásadní světové trhy (Evropa, Indie a USA) se měly chystat další kusy řady X, Nokia X5 a X7. Ale ve světle pozitivního přijetí X6 a proseb fanoušků to podle posledních zpráv vypadá, že firma zcela vážně uvažuje o změně rozhodnutí. Více možností při výběru není nikdy na škodu, takže bychom se určitě nezlobili.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.