Nabídka znovuzrozené značky Nokia z produkce čínské firmy HMD Global se nám utěšeně rozrůstá a podle všeho bychom se už brzy měli dostat refreshe řad Nokia 2, Nokia 3 a Nokia 5. Alespoň tomu naznačují informace z ruského certifikačního úřadu a oznámení představovací akce značky Nokia na 29. května v Moskvě. A dnes pro vás máme první pohled na zadní stranu vylepšeného modelu Nokia 3(2018) neboli Nokia 3.1.

Obrázek pochází původně z čínské sociální sítě Baidu a není tak jisté, zda se jedná o zcela důvěryhodný zdroj. Ale řekněme, že čínským kolegům budeme výjimečně věřit. Z obrázků můžeme vyčíst, že by nová verze Nokia 3 měla přinést několik zásadních vylepšení oproti přece jen poněkud ořezané minulé generaci. Zadní panel bude z polykarbonátu a podle výřezu se dočkáme konečně i čtečky otisků prstů a dokonce možná i duálního fotoaparátu.

Kromě nezbytného Nokia označení je také na zadním krytu jasně vidět nápis AndroidOne, což je velmi potěšující, protože by to znamenalo přítomnost čistého Androidu podobně jako například u Nokia 2 nebo Nokia 8 Sirocco. Ale na veškeré potvrzení si budeme muset počkat až na zmíněnou moskevskou konferenci 29. května.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.