Nabídka znovuzrozené značky Nokia z produkce čínské firmy HMD Global se nám utěšeně rozrůstá a podle všeho bychom se už brzy měli dostat refreshe řad Nokia 2, Nokia 3 a Nokia 5. Alespoň tomu naznačují informace z ruského certifikačního úřadu a oznámení představovací akce značky Nokia na 29. května v Moskvě. A dnes pro vás máme první pohled na zadní stranu vylepšeného modelu Nokia 3(2018) neboli Nokia 3.1.

Obrázek pochází původně z čínské sociální sítě Baidu a není tak jisté, zda se jedná o zcela důvěryhodný zdroj. Ale řekněme, že čínským kolegům budeme výjimečně věřit. Z obrázků můžeme vyčíst, že by nová verze Nokia 3 měla přinést několik zásadních vylepšení oproti přece jen poněkud ořezané minulé generaci. Zadní panel bude z polykarbonátu a podle výřezu se dočkáme konečně i čtečky otisků prstů a dokonce možná i duálního fotoaparátu.

Kromě nezbytného Nokia označení je také na zadním krytu jasně vidět nápis AndroidOne, což je velmi potěšující, protože by to znamenalo přítomnost čistého Androidu podobně jako například u Nokia 2 nebo Nokia 8 Sirocco. Ale na veškeré potvrzení si budeme muset počkat až na zmíněnou moskevskou konferenci 29. května.