O telefonu Nokia 7 Plus se dá říci, že je jedním z největších taháků společnosti HMD Global. Přístroj byl představen na MWC 2018 s procesorem Snapdragon 660 a objektivy z dílen Carl Zeiss.

Prodává se velmi dobře, ale někteří z uživatelů, hlavně z Indie, si stěžují, že telefon nepodporuje duální 4G VoLTE na obou SIM kartách.

Produktový manažer, Juho Sarvikas, přislíbil, že tuto situaci bude společnost urychleně řešit a že co nejdřív vydá via OTA aktualizaci, která tento problém odstraní. A jak slíbil, tak se i stalo.

Nokia 7 Plus

Aktualizace je ve verzi V2.22A a kromě toho, že odemkne VoLTE na obou slotech pro SIMky, obsahuje také balíček zlepšení stability systému a vylepšení uživatelského rozhraní. Je zde zahrnuta i bezpečnostní záplata pro květen/máj.

Sarvikas sice sliboval, že Nokia 7 Plus dostane i aktualizaci pro funkci Face ID, nicméně v této aktualizaci ji nehledejme. Update se začíná v těchto dnech distribuovat v Indii a bude nějakou dobu trvat, než se dostane na všechna zařízení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.