Ohodnoťte článek

Pokaždé když hovoříme o chystaném Xiaomi Mi 8, tak musíme zmínit velký oblak nejistoty, který kolem tohoto velmi netrpělivě očekávaného telefonu. Během vývoje Mi MIX 2S totiž bylo jasně řečeno, že se pracuje na vývoji Mi 7, ale samotné vydání pak bylo kvůli mnoha důvodům posunuto. Dále se pak ukázalo, že Xiaomi určitě vydají nadupaný telefon k příležitosti 8. narozenin firmy, ale není jasné o který přesně půjde. Může se tak jednat o speciální edici Mi 7 nazvanou Mi 8, nebo se prostě sedmička úplně přeskočí. Každopádně bude Xiaomi Mi 8 existovat, což jen potvrzuje dnešní obrázek balení telefonu.

Navíc se označení Xiaomi Mi 8 objevilo i na oficiálních komunitních stránkách Xiaomi s tagem „Uvidíme se v Šen-čenu“ a telefon by měl dorazit s některými revolučními prvky. Mělo by se jednat o první telefon od Xiaomi s integrovanou čtečkou otisků prstů přímo v displeji a 3D strukturovanou světelnou technologií, která umožní rozpoznání obličeje podobné iPhone X. Půjde o mnohem bezpečnější řešení než obvyklé rozpoznání přední selfie kamerkou a bude tak možné tuto technologii použít i k ověření mobilních plateb.

K vidění už je i obrázek na kterém jsou podrobněji rozebrány a popsány veškeré senzory a vybavení situované v designovém horním vykousnutí. Mrknout se na něj můžete níže, vše je na něm pěkně podrobně popsáno. Co se týká čtečky otisků prstů přímo v displeji, tak by údajně senzor měl být z díly firem Xinsi a Huiding.

Většina spekulací ohledně konfigurace Xiaomi Mi 8 se shoduje na procesoru Snapdragon 845 s 8 GB LPDDR4X RAM, UFS 2.1 vnitřní pamětí a grafikou Adreno 630. Nikde se zatím nehovořilo o funkci bezdrátového nabíjení, ale protože jsme ho měli možnost vidět už u Mi MIX 2S a jeho implementace není příliš drahá (zhruba 16 dolarů), tak by bylo překvapením, kdyby se na vlajkovou loď nedostalo. Samotné představení by mělo podle všeho proběhnout na samotném konci května a můžeme se tak již brzy těšit na příchod další bomby velké ráže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.