Chystané Lenovo Z5 podle prvních indicií vypadá velmi nadějně, ostatně se viceprezident firmy hned nechal slyšet o 18 patentovaných high-end technologiích a čtveřici revolučních parametrů v tomto telefonů. Nu a dnes jsem se dočkali dalšího bombastického prohlášení, které nám pravda lehce vyrazilo dech. Pamatujete na časy velmi nedávné, kdy telefony měly třeba jen 4 GB vnitřní paměti ? Ano ? Tak na to rychle zapomeňte, protože Lenovo Z5 plánuje poskočit „mírně“ výše a to hned na neskutečné 4 TB vnitřní paměti…

Slyšeli jste dobře, takže se zhluboka nadechněte a zkuste si představit tuto kapacitu nacpanou do mobilního telefonu. Většina z nás nemá podobný úložný prostor ve svém stolním PC, nemluvě o notebooku. Na první pohled se jedná jen o megalomanský výkřik do tmy, protože kdo by podobný prostor využil, nemluvě o technologických problémech a nutnosti dostatku místa, kam paměťové čipy nacpat. Po delším zamyšlení se ale nabízí to, že by telefon zcela plnohodnotně nahradil přenosné externí disky, což by nebylo na škodu. Každopádně se jedná určitě o snahu šokovat a překonat konkurenci, ostatně Smartisan Nut R1 se pokusil o něco podobného s 1 TB prostorem včera.

O dalším vybavení telefonu se dá jen spekulovat, protože máme k dispozici pouze první náčrt designu, kde je vidět maximalizovaná plocha přední strany, absence „vykousnutí“ nebo rámečků a nabízí se myšlenka jak vlastně Lenovo vyřeší problém selfie kamerky. Takže se můžeme jen dohadovat, zda výrobci plánují použít procesor Snapdragon 845, Helio P60 nebo něco zcela jiného. Každopádně se vývoj tohoto telefonu do budoucna rozhodně vyplatí sledovat, protože tvůrci jsou evidentně maximalisté.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.