Po dlouhé série spekulací, náznaků a uniků jsme se dnes konečně dočkali představení nejnovějšího kousku od HMD Global, konkrétně pak samozřejmě modelu Nokia X6. Jedná se o midrange telefon ze znovuzrozené řady Nokia X a prvním modelem od tohoto výrobce s moderním „vykousnutým“ displejem. Cenově je pak zhruba na úrovni Nokie 6.1, kterou ale překonává jak vybavením, tak i vzhledem. To nezní zrovna špatně, že ?

Takže vzhůru na paremetry. Nokia X6 nabídne velmi štíhlý profil, sklo Gorilla Glass 3 kam se podíváte (tedy na obou stranách přístroje) a duální fotoaparát. Displej samotný má úhlopříčku 5,8-palce, poměr stran 19:9 a FHD+ rozlišení. Rámečky displeje jsou opravdu minimální a dokonce ani vykousnutí není příliš masivní. Jinak se dočkáme procesoru Snapdragon 636 spolu s 4 GB / 6 GB RAM, 32 GB / 64 GB vnitřní paměti, duálním hybridním SIM slotem, 3060 mAh kapacitou baterie s rychlo-nabíjením QC 3.0, Wi-Fi ac, USB Type-C portem a systémem Android 8.1 Oreo s příslibem velmi brzkého updatu na Android P, jen co se objeví.

This slideshow requires JavaScript.

U fotoaparátů se na chvíli zastavíme, jedná se se o solidní vybavení střední třídy s duálním zadním fotoaparátem se senzory 16 Mpix + 5 Mpix (ten je monochromatický), 1µm velikostí pixelů a světelností f/2.0. Selfie kamerka pak nabídne identické parametry, jen jde o jediný 16 Mpix senzor. Všechny fotoaparáty jsou podporovány pokročilými triky AI umělé inteligence, ať už se jedná o rozmazání pozadí, rozpoznání tváře nebo dynamické filtry.

Nokia X6 bude ke koupi v modré, černé nebo stříbrné barvě a na čínský trh by měla dorazit 21. května. Cena základní 4GB+32GB verze bude 1299 juanů (tedy asi 204 dolarů), za 4GB+64GB si připlatíte na 1449 juanů (236 dolarů) a nejvyšší 6GB+64GB varianta přijde na 1699 juanů (266 dolarů). To nezní špatně a do střední třídy tak přibude nový vyzyvatel zavedených jmen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.